BTM_nejlepší jihočeská mládež v Jindř. Hradci

Datum: 07. 11. 2015

Očekával se velký souboj favoritů Ondry Peška, Jiskra Třeboň (5. místo republikového žebříčku), Jakuba Slapničky (8. místo), Lukáše Heinzla, (13.místo).

Ondra Pešek neprošel přes Ondru Krejčího ze Sokola Strakonice a ten v semifinále porazil  Lukáše Heinzla. Do finále prošel snáze Jakub Slapnička, který v pavouku ztratil jeden set.

 

Finále Krejčí-Slapnička bylo ukázkou  úžasných výměn, exhibicí pro diváky, souboj, ve kterém  se hoši rvali o každý balon, kde v dramatické koncovce zvítězil Jakub Slapnička 3:2.

Je třeba také zmínit dva prvky, které nás překvapily:

  • Zejména funkčnost přihlášek do soutěže do dané uzávěrky. Bohužel v turnajích dospělých toto nefunguje a pořadatel do poslední chvíle neví zda přijdou dva hráči nebo 40. U mládeže je systém přihlášek spolehlivý, je třeba tento systém prosazovat i po linii okresních svazů až do jednotlivých klubů a rozšířit aplikaci ping-pong o turnaje v plném rozhsahu (od přihlášek, po zápisy).
  • Turnaje mládeže se hrají povinně s plastovými balony. Sami zatím hrajeme s celuloidem a podlehli jsme panice, že plast praská, že je velká spotřeba balonů, a nakoupili 100 balonů. Byli jsme překvapeni, že celková spotřeba balonů za celý turnaj byla pouze "šest" a to nemůžeme vyloučit i to, že jsou ještě některé zapadlé za radiátory. Značka DHS se osvědčila. Až bude plast povinný pro krajské soutěže dospělých, jdeme jednoznačně do DHS.  

Bodovací turnaj jsme v J. Hradci pořádali vůbec poprvé. V letošním roce k připomenutí 85 let historie stolního tenisu v Jindř. Hradci. Že zde byla dobrá atmosféra, tekly slzy i nervy je vidět z několika průřezových snímků: FOTOGALERIE

výsledky - starší žáci:

1. Jakub Slapnička, Sokol Strakonice

2. Ondřej Krejčí, Sokol Strakonice

3. Lukáš Heinzl, Libín Prachatice

    Pavel Beneš, Spartak Kaplice

útěcha:

1. Martin Špale, Lomnice n/luž.

2. Richard Jehně, VS Tábor

3-4. Kamil Kuchta, Vyšší Brod, Ondřej Vařečka, Protivín

čtyřhra - žáci:

1. Pavel Beneš - Robert Štarman, Spartak Kaplice

2. Lukáš Zeman (Orel ČB) - Lukáš Heinzl (Spartak Kaplice)

 

starší žákyně:

1. Klára Pazderová, Sokol Č.Budějovice

2. Natálie Nečasová, OREL Č. Budějovice

3. Eva Pokorná, Vyšší Brod

4. Tereza Holubováí, DDM Soběslav

útěcha:

1. Holubová Lucie, Vyšší Brod

2. Jandová Kateřina, Sokol Studená

3. Petrů Andrea, Vyšší Brod

čtyřhra dívky:

1. Holubová Tereza - Holubová Lucie, Vyšší Brod

2. Pokorná Eva - Jandová Kateřina

3. Pazderová Klára - Nečasová Natálie