80 let

První část dne patřila sportovnímu klání, zúčastnilo se 130 hráčů za i pozornosti médií (Český rozhlas, Deník, Jindřichohradecká telefize)  a byla to akce, kterou zatím jindřichohradecké zelené stoly nepamatují. Osmdesátka překonala sama sebe.Vítězem se stal Filip Korbel jr. - výsledková listina,

Velký den ping-pongu jsme si v odpolední části připoměli klasickým spirituálem abychom si upamatovali toto datum 17.listopadu a to, co zejména jsme od něj očekávali a trnitou cestu i k ping-pongovému štěstí, .........

Poté se představili jednotliví hosté v ukázce hry s hráči  ze "vzorku" zastoupených generací jako potvrzení toho, že stolní tenis lze hrát od mládí do vysokého věku. Nejstarší hrající účastník, František Preis (78 let) sklidil obdiv publika, které jej v dopolední, sportovní části zcela přehlédlo, protože svým pohybem zcela splynul do věkového průměru.

Připoměli jsme si také putování stolů městem, první exhibici mistrů světa v J. Hradci v roce 1932 v sále u Tusarů (dnes Pojišťovna Kooperativa) a  druhou skladbou souboru X-tet zejména  autora písně, Bedřicha Nikodéma - též jako vynikajícího hráče a aktéra tehdejší exhibice a člena mistrů světa - Dva modré balónky.

Připoměli jsme si též začátky stolního tenisu, podporu, kterou měl od tenistů a šermířů a ve volných asociacích též osobu Tomáše Tomana, otce Renaty Tomanové, první vítězky Fed cupu (s M Navrátilovou-1975/3:0 proti Australii) S Tomášem Tomanem bylo spojeno nejúspěšnější období v historii stolního tenisu Jindř. Hradce. (Věra Nováková a Jana Bednářová - 2. místo na Přeboru ČR, a dále více jak 30 titulů krajských přeborníků)

Patnácti stoly jsme nenásilně připomenuli již patnáctiletou existenci Golfového klubu Nová Bystřice, který zastřešuje oba olympijské sporty - golf a stolní tenis, sporty které lze hrát do pozdního věku na soutěžní úrovni. Oba sporty patří do první desítky sportů dle počtu členské základny jak v republice, kraji i okrese a jsou nejrozšířenějšími sporty na světě.

A  jak to viděl Deník ve svém shrnutí - 30.11.2011

Průběh dne jsme zmapovali fotodokumentací a rozložili ji do samostatných bloků, v nichž je zachycena neopakovatelná atmosféra, viz dále.  turnaj

turnaj

Turnaj, zápas, souboj, utkání, měření sil. Na rozdíl od dřívějších turnajů, kdy měl každý z rytířů stejné vybavení (kopí, štít, apod. ) jsou dnešní zbraně rozličné. Tráva proti gumě, apod. , žádná spravedlnost! Výhodou dnešních soubojů je však to, že poraženému již není zabavena jeho zbraň.

pinčesové forbíny

pinčesové forbíny

Forbína neboli předscéna, krátká vsuvka před hlavním dějstvím, jejíž nosným tématem bylo v dané situaci představení stolního tenisu jako sportu pro všechny věkové kategorie, sportu olympijského a obecně nejrozšířenějšího.

pamětní plakety

pamětní plakety

K upamatování existence a tradice stolního tenisu v Jindřichově Hradci byly předány pamětní plakety všem, kteří prošli historií stolního tenisu v Jindř. Hradci, zejména v linii SK J.Hradec-Slovan J. Hradec a nyní u GC Nová Bystřice, jako nástupce oddílu stolního tenisu Sn J.Hradec.

exhibice

exhibice

Exhibice je ukázka, předvedení zpravidla mimořádného sportovního výkonu či sportu divákům, dětem či zájemcům o sport. Jako předskokan před vystoupením Milana Orlowského a Jindry Panského se představil Josef Dvořáček, který v nedávné minulosti patřil k absolutní světové špičce.

Jezuitská kolej

Jezuitská kolej

Jezuitská kolej, renesanční budova Muzea fotografie s přípitkem k obrodě či renesanci stolního tenisu v Jindřichově Hradci nebyla vybrána náhodně. Úžasný komplex v centru města má již jasně vytýčený směr.

kolbiště pinčesu v Jindř. Hradci

kolbiště pinčesu v Jindř. Hradci

Kolbiště neboli místa určená pro souboje, ale i tréninky stolního tenisu v historii stolního tenisu v Jindřichově Hradci obsahují 9 míst. Který z jiných sportů ve městě poznal tolik stěhování?

profil přátel

profil přátel

Uvědomujeme si jak snadno se zapomíná a bohužel ke škodě sportu. K našemu překvapení mnozí návštěvníci slavnostního dne k 80 výročí stolního tenisu v J. Hradci neznali jméno Josef Dvořáček a to jsme koketovali ještě s pozváním Jaroslava Staňka a Vlada Mika k této výjimečné události.