TURNAJE

1) O pohár města Jindřichův Hradec - 17. listopadu

  • přehlídka stolního tenisu ve Sportovní hale v Jindř. Hradci na 15 stolech (veřejný turnaj Ag. SKOK JH)

2) O Pohár České Kanady

Termíny turnajů o Pohár České Kanady vychází ze symboliky – "lípa a javor", tedy dvou nosných prvků logotypu a na to navazujících období keltského stromokruhu - lípy a javoru.

Období javoru: 11. – 20. dubna  (termín javorového-prkýnkového turnaje – druhá sobota v dubnu)

Období lípy: 14. – 22. září  (termín lipového turnaje – třetí sobota v září)  

  • javorový - prkýnkový - JARNÍ - na závěr sezóny - vždy druhou sobotu v dubnu. Zastáváme názor, že tráva patří na green a ne na dřevo, proto jsme k návratu radosti ze hry připravili na závěr sezony turnaj prkýnkový-javorový o kanadskou whisky.

  • lipový - PODZIMNÍ - k zahájení sezóny - vždy třetí sobotu v září, hraný ve stylu "kdo s čím přichází,  s tím také schází" (každý se svým potahem), jinak též  o kanadskou whisky.
hráč s nejvyšším počtem bodů z obou turnajů získává putovní Pohár České Kanady.

3) turnaje pro děti

a) druhou sobotu v září - náborový

b) Lentilková série - Pět turnajů na Pětce (5. Zákl. škole) 

 

4) býčí koule

pétanque závěr pinec sezóny, zpravidla předposlední sobotu v dubnu, na Bobelovce (tj. interní akce) 

 

Klasická pálka na stolní tenis, tedy gumový potah s vroubky nahoru, setrvala cca 50 let . Ten se začal vyrábět v roce 1902 a přetrvával až do padesátých let, kdy japonci přišli s potahy, až 1 cm tlustými z pěnové houby, někdy členěné do čtverců velikosti čokolády.  

Hra se tím stala rychlejší a mnohonásobně vzrostla možnost udělovat míčku rotaci. Tím lze dosáhnout nejen různě zakřivené trajektorie míčku a nečekaného odskoku po dopadu na hrací stůl, ale zejména zcela jiného odrazu míčku od rakety soupeře. Potahy z tlusté pěnové houby ovšem udělovaly míčkům často nevyzpytatelné a pro soupeře nečitelné rotace.

Koncem padesátých let proto ITTF přistoupila k radikální standardizaci povolených potahů. Od té doby může být na pálce nalepen buď potah typu "SOFT" (hladký, s vroubky dovnitř) nebo "SENDVIČ" (vroubky ven), které včetně vnitřní vrstvy houby musí mít tloušťku maximálně 4 mm. Nové typy potahů přinesly také nové formy hry a úderů a herních stylů.  Údery útočné (topspin, drajv, smeč, sidespin, flip a údery pasivní či obranné (čop, pink, blok, lob).


 

Ke stažení90 let - dospělí

90 let - dospělí

turnaj dospělých k 90 výročí existence stolního tenisu v Jindřichově Hradci - dvojice - 26.9.2020

90 let - mládež/BTM starší

Krajský bodovací turnaj - starší žactvo - 27. září 2020

LENTILKOVÝ

Série lentilkových turnajů, pro děti základních škol, které nehrají v soutěžích OP 2 a výše, pro ty, které začínají a potřebují mít srovnání s vrstevníky, proto tento turnaj není hrán ani v kategoriích, ale ve dvou skupinách - do 5.tř. včetně a 6-7.tř. na jednoduchém principu - "co nejvíce hry", tedy ve dvou skupinách a každý s každým.

Pohár města

Pohár města

Pohár města, veřejný turnaj ve stolnínm tenise, pořádaný pravidelně 17. listopadu Agenturou SKOK J. Hradec ve Sportovní hale v Jindř. Hradci, na 12 stolech.