TOP 12

Druhý ročník byl uzavřen TOP 10+2 v obou třídách (A,B). Pohledem do výsledků a foto minulého ročníku, došlo ke značnému kvalitativnímu posunu.  

V obou třídách došlo k mnohým překvapením:

V B tř. zahrála velmi dobře Šárka Visčurová a Johana Lahodná. Prvenství patří Adamu Vondrovi,  má výborné „nohy“ z boxu, ale u stolu je zatím nedokáže využít.  Všem třem patří zaslouženě právo na postup do A tř. Výborně zahrála Adéla Dofková, ze 12. místa se probojovala v TOP 12 na 7. místo, je tedy skokanem roku. V příští sezóně lze očekávat, že štikou se stane Zd. Komárek z Chlumu.

 

Úvod turnaje sk. A byl v rukou místostarosty města Lomnice n/L. a závěr a předání diplomů představiteli  DTJ, jehož je Lomnický spolek členem.

V A tř. měl Radek Fitl těžkou pozici, musel potvrdit své jednoznačné prvenství v soutěži, jeho první zápasy byly velmi těžkopádné, vyhrál v prvních zápasech po těžkém boji 2x 3:2 a poté ho porazil dravý Kristián Suchý, se kterým ještě v loňské sezoně hráli B tř. Poté se již srovnal a bez dalších zakolísání potvrdil své prvenství.

Šimon Roubíček, druhý v soutěži, ztratil pouze s Radkem Fitlem 2:3, takže pro konečné pořadí  rozhodoval jejich vzájemný zápas.

Třetí v pořadí Matěj Horáček má stabilní výkyvy, porazil Kristiána Suchého, ale zbytečně ztratil několik dalších zápasů a místo aby potvrdil 3. místo  v soutěži, skončil v TOP 12 na 9. pořadí. 

Několik překvapení měl na svém kontě David Ingvort. Porazil Kryštova Lahodného (celkově pátý) a v dramatické koncovce pátého setu prohrál 14:12 s celkově třetím Vojtou Ichou.

Osvědčilo se velmi jednoduché pravidlo „kdo nehraje počítá“, což při 4 stolech a celkovém počtu 12 hráčů znamenalo, že mobily si hoši do Lomnice vezli zcela zbytečně. Počitadla jsou jedinečným výchovným prostředkem.

 

Zápal pro hru v turnaji TOP 12, kde se hraje o vítězství a ne o body za každý vyhraný set,  vede k úvaze o vložení jednoho TOP 10 do poloviny soutěže. Koncept upravených propozic bude rozeslán všem klubům ke konzultaci. 

 

FOTO TŘEBON - LOMNICE

Ke stažení