4. ročník listopadového Poháru města Jindřichův Hradec je za námi

Datum: 17. 11. 2013

4. ročník turnaje ve stolním tenisu pro veřejnost i soutěžní hráče, hraný tradičně 17.11. v Sportovní hale v Jindř. Hradci na 17. stolech byl hrán hendikepovým systémem k vyrovnání výkonnosti hráčů.

V některých momentech se systém ukázal jako brutální a pro příští ročník bude nezbytné upravit horní limit výhody. Na stávající systém, ve kterém se hrálo v druhém ročníku doplatili někteří z favoritů a tak se očekávané finále ligových hráčů Filipa Korbela a Ondry Fialy neuskutečnilo.

Krajní nespravedlnost systému je nutno přičíst zvyklosti – přihlašovat se k turnaji až na místě. Jako vhodnější se jeví systém přihlášek prostřednictvím kapitánů soutěžních týmů, s uvedením převažující účasti hráčů v konkrétní úrovni dlouhodobé soutěže. Tímto způsobem by se eliminovaly kritické momenty a hráči by byli spravedlivě zařazeni do odpovídajícího hendikepu.

Na ochranu hendikepového systému je třeba sdělit, že je to obvyklý turnajový formát, který známe v golfu a v těchto turnajích není obvyklé, že by na bednu vstupovali ti nejlepší.Pro srovnání herní úrovně soutěžních hráčů slouží turnaje bez jakéhokoli vyrovnání. Pohár města je turnaj otevřený všem úrovním hráčů, kteří se mohou ve sváteční den svátečně setkat za stolem s hráči, se kterými by se jinak v soutěži nesetkali, proto k vyrovnání výkonnosti - "hendikepové vyrovnání".

Z 65 účastníků turnaje vyhrál Putovní pohár hráč Sokolu Studená, Vladimír Janda. Pohár předal nestor stolního tenisu Jindřichova Hradce, Jan Mlčák.

1.  místo: Vladimír Janda, Sokol Studená (OP III, OP I.)

2.  místo: Jan Smolík, SK Kardašova Řečice (Krajský přebor)

3.  místo: Stanislav Ondrúšek, GC Nová Bystřice (OP III, OP II)